Meld deg på nyhetsbrev
Hold deg oppdatert om siste utvikling og få gode råd om effektiv og optimalisert bruk av Advisors produkter.
Advisor har inngått et partnerskap med Penneo om integrasjon av digital signering i det skybaserte fagsystemet Advisor247+
Altfor mange i advokatbransjen signerer fortsatt dokumenter på papir. Det å gå over til digital signering vil ikke bare være tidsbesvarende, men vil også øke sikkerheten gjennom hele dokumentflyten,
sier Karin Österlin Dalhaug
Hun er CEO i det Sandefjord-baserte selskapet Advisor, som står bak Advisor247+. Det skybaserte fagsystemet håndterer, automatiserer og strømlinjeformer hele klientreisen og er godt kjent blant advokatkontorer og juridiske avdelinger. I Norge har Advisor eksempelvis en markedsandel på nærmere 50 prosent blant advokatkontorer med 1-80 ansatte. Nå har selskapet inngått et partnerskap med Penneo, et dansk børsnotert selskap som tilbyr ulike automatiseringsløsninger, blant annet signeringsløsningen Penneo Sign.
Med Penneo Sign i Advisor247+ slipper brukerne å skrive ut, skrive under, skanne, sende og vente på å få signerte dokumenter i retur. Brukerne får i stedet tilgang til signeringen på riktig sted i dokumentflyten. De signerte dokumentene kommer automatisk tilbake og legger seg i en egen mappe, på riktig sak. Signerte dokumenter er kryptert og låst for endringer, slik at signaturen blir en del av sluttdokumentet og kan ikke fjernes eller endres.
Noen av våre kunder har allerede testet signeringsløsningen, og tilbakemeldingene er at den er tidsbesparende for både advokatene og deres klienter. I tillegg gir den forbedret compliance og sikkerhet,
Penneo Sign er integrert i Advisor247+, som innebærer at brukerne får enkel tilgang til signeringsløsningen fra det velkjente grensesnittet de bruker i det daglige arbeidet.
Vi er svært glade for partnerskapet, som innebærer at Advisors kunder får merverdi og en enklere hverdag. Digital signering er tidsbesparende og sikkert. Ved å ha det som en del av Advisors arbeidsflyt vil redusere menneskelig feil og øke effektiviteten blant advokater og juridiske avdelinger,
sier Mads Berlin Jensen, Partner Specialist i Penneo.
For mer informasjon angående integrasjon av Penneo, ta kontakt med oss her. Du kan også sende en e-post til salg@advisor.no eller ring oss på +47 33 48 43 00. Så tar vi gjerne en god prat.